Esenciální olej bergamot

Přírodní Podpora pro Pleť, Tělo, Mysl a Emoce

Esenciální olej bergamot je nepostradatelným pomocníkem pro ty, kteří hledají způsoby, jak zlepšit svou psychickou i fyzickou pohodu. Tento čistý esenciální olej, získaný ze sladkých plodů bergamotu, je známý pro své široké spektrum využití v péči o pleť, tělo i psychiku.

 1. Péče o Pleť: Pro mastnou, aknózní a problematickou pleť je esenciální olej bergamot skvělou volbou. Jeho antibakteriální, protizánětlivé a antiseptické vlastnosti pomáhají v boji proti akné a jiným kožním problémům. Kombinujte ho s nosičem, jako je například 100% sladký mandlový olej, pro aplikaci na pokožku.

Způsoby použití:

 • Přidejte 2-3 kapky esenciálního oleje bergamot do 1 lžíce svého obvyklého krému na obličej.
 • Vytvořte si vlastní pleťovou masku smícháním 1-2 kapky bergamotového oleje s jílem a vodou.
 • Aplikujte ho místně na problematické oblasti pleti (smíchejte s nosičem pro bezpečnou aplikaci).
 1. Péče o Tělo: Bergamotový olej není prospěšný pouze pro pleť, ale také pro celkovou péči o tělo. Jeho osvěžující a stimulační vůně přináší uvolnění a povzbuzení.

Způsoby použití:

 • Přidejte několik kapek do svého oblíbeného tělového oleje nebo krému pro obohacení vůně a přínosů péče o pleť.
 • Pro uvolňující olejovou koupel smíchejte lžíci tekutého kokosového oleje s 2-3 kapkami esenciálního oleje bergamot. Nechte kokosový olej zatuhnout a poté ho přidejte do horké koupele. Během koupele se kokosový olej postupně rozpustí, uvolňující příjemnou vůni bergamotu a poskytující hydrataci pro vaši pokožku. Užijte si tuto relaxační koupel pro uvolnění napětí a zklidnění mysli.
 1. Péče o Psychiku: Jedním z nejpozoruhodnějších aspektů esenciálního oleje bergamot je jeho pozitivní vliv na psychiku. Jeho svěží citrusová vůně má antidepresivní a anxiolytické účinky, které pomáhá zlepšit náladu a snížit stres a úzkost.

Způsoby použití:

 • Rozprašte bergamotový olej do prostoru pomocí difuzéru pro zlepšení nálady a vytvoření příjemné atmosféry.
 • Pro relaxační olejovou koupel smíchejte lžíci tekutého kokosového oleje s 2-3 kapkami esenciálního oleje bergamot. Nechte kokosový olej zatuhnout a poté ho přidejte do horké koupele. Během koupele se kokosový olej postupně rozpustí, uvolňující příjemnou vůni bergamotu a poskytující hydrataci pro vaši pokožku. Užijte si tuto relaxační koupel pro uvolnění napětí a zklidnění mysli.
 • Přidejte pár kapek do aroma lampy a nechte se unášet relaxační vůní během meditace nebo jógy.

Závěr: Esenciální olej bergamot je skutečně všestranným pomocníkem, který nabízí řadu přínosů pro tělo, mysl a emocionální pohodu. Ať už ho používáte pro péči o pleť, tělo nebo psychiku, jeho povzbuzující účinky vám pomohou cítit se osvěženě a vyrovnaně.